|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Bain Marie |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Commercial counter top electric bain marie food warmer EH-684 |
| Model | EH-684 |
| Size | 600*650*480mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.5KW |
| N/W | 20kgs |
| 1/2 pan size | 325*265mm |
| 1/3 pan size | 325*176mm |
| Temperature | 30-110ºC |
| Material | S/S 201 |
| Warranty | 1 year |

| Name | Electric bain marie |
| Model | EH-634 |
| Size | 400*650*480mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.5kw |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number.
Mr. Bright Liu
Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Factory
Mobile: 0086-13512763177 Tel: 0086 20 87403812
Add:NO. 141,Huadu Avenue East,Huadu District,GuangZhou,510897,China
|