|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Fryer |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | 700 series gas fryer with cabinet 2-tank 2-basket 28L GF-785 |
| Model | GF-785 |
| Size | 800*730*940mm |
| BTU | 68000*2 |
| Capacity | 28L/tank |
| Gas source | LPG/NG |
| Burner | 4-burner |
| N/W | 85kgs |
| Basket | 2 basket |
| Tank | 2 tank |
| Basket size | 23*15.5*31.5cm |
| Tank size | 38*29*20cm |
| Material | Outside S/S 201, inside S/S 304 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Gas fryer with 2 tank 2 basket with cabinet |
| Model | GF-785 |
| Size | 800*730*940mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 68000*2 |
| Capacity | 28L/tank |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |