|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Warranty: | 12 Months |
|---|---|
| Usage: | Steak |
| Power Source: | Electric |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Electric double plate panini grill contact grill |
| Model | EG-813 |
| Size | 570*370*210mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 3.6KW |
| Temperature | 30~300ºC |
| Net weight | 27kgs |
| Griddle size | 495*325mm |
| Material | Stainless steel 201 |
| Warranty | 1 year |
Similar Products:
| Name | Electric single plate panini grill |
| Model | EG-811 |
| Size | 310*370*210mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.8kw |
| Griddle size | 212*212mm |
| Net weight | 13kgs |
| Name | Electric single plate panini grill |
| Model | EG-815 |
| Size | 370*450*210mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 2.5kw |
| Griddle size | 344*206mm |
| Net weight | 19kgs |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |