|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Kebab Grill |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | 4-burner commercial counter top gas donner kebab machine grill GB-950 |
| Model | GB-950 |
| Size | 540*630*950mm |
| Voltage | 220V |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 53000 |
| Burner size | 22*16cm |
| N/W | 27kgs |
| Burner | 4 burners |
| Rod size | 67cm |
| Material | S/S 201 |
| Warranty | 1 year |
| Model | Size | BTU | Burner | N/W |
| GB-25A | 440*290*530mm | 26000 | 2-burner | 10kgs |
| GB-800 | 640*630*800mm | 39000 | 3-burner | 23kgs |
| GB-950 | 540*630*950mm | 53000 | 4-burner | 27kgs |
| GB-1050 | 540*630*1050mm | 68000 | 5-burner | 32kgs |
| GB-1150 | 540*630*1150mm | 82000 | 6-burner | 36kgs |
| EB-808 | 580*630*950mm | 8.1kw | 3 set controller | 26kgs |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |