|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Biscuit, Cake, Pizza, Bread |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Commercial electric digital controlled perspective convection oven EB-8C |
| Model | EB-8C |
| Size | 840*780*650mm |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50Hz |
| Power | 4kw |
| Capacity | 63L |
| Pan size | 580*400cm |
| Temperature | 30~300ºC |
| Timer | 120mins |
| N/W | 89kgs |
| Material | Outside S/S 201, inside S/S 304 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Electric convection oven |
| Model | EB-4A |
| Size | 595*530*570mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 2.2kw |
| N/W | 39KGS |
| Name | Electric convection oven |
| Model | EB-1A |
| Size | 595*530*570mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 2kw |
| N/W | 39KGS |
| Name | Electric convection oven |
| Model | EB-4C |
| Size | 670*630*450mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 3kw |
| N/W | 30KGS |
| Name | Electric convection oven |
| Model | EB-8A |
| Size | 835*770*575mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5kw |
| N/W | 55KGS |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |