|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Fryer |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Counter top gas deep fryer with 2-tank 2-basket 14L GF-585 |
| Model | GF-585 |
| Size | 600*650*480mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 19000*2 |
| Tank size | 24.5*38*18cm |
| Basket size | 22*20*11cm |
| Capacity | 14L/tank |
| Temperature | 30~190ºC |
| N/W | 25kgs |
| Material | S/S 201 |
| Warranty | 1 year |


| Name | Gas deep fryer with 1 tank 1 basket 14L |
| Model | GF-535 |
| Size | 400*650*480mm |
| BTU | 19000 |
| Capacity | 14L |
| N/W | 20KGS |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |