|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Chocolate Melting Machine |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | electric bun steamer/food warmer/Bread Display Steamer EH-450 |
| Model | EH-450 |
| Size | 420*480*810mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.1kw |
| NW | 20KGS |
| Temperature | 30~110ºC |
| Material | S/S 201 430 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Electric food warmer |
| Model | EH-450A |
| Size | 420*480*810mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.1kw |
| N/W | 20KGS |
| Name | Electric food warmer |
| Model | EH-600 |
| Size | 480*550*880mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.1kw |
| N/W | 22KGS |
| Name | Electric food warmer |
| Model | EH-600A |
| Size | 480*550*880mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.1kw |
| N/W | 22kgs |
| Name | Electric food warmer |
| Model | EH-600B |
| Size | 600*570*940mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 1.9kw |
| N/W | 28KGS |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |