| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Usage: | Food |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | commercial electric tilting braising pan kitchen frying pan with CE |
| Model | EH-780 |
| Size | 800*730*940mm |
| Voltage | 3N~380V |
| Power | 9kw |
| Capacity | 60L |
| Oven size | 595*528mm |
| N/W | 120kgs |
| Material | S/S 201 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Electric tilting braising pan |
| Model | EH-880 |
| Size | 800*900*940mm |
| Voltage | 3N~380V |
| Power | 10.2kw |
| Capacity | 80L |
| Oven size | 595*528mm |
| Name | Electric tilting braising pan |
| Model | EH-780 |
| Size | 800*730*940mm |
| Voltage | 3N~380V |
| Power | 9kw |
| Capacity | 60L |
| Oven size | 595*528mm |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | if the goods in stock ,we can send goods within 2days ,if not in stock ,then need 15-20days |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |