24 Inches Counter Top Gas Lava Rock Grill
|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
Product Details
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 6 Months |
| Usage: | Grill |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2021
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2012-12-21
Number of Employees
141
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- GH-249A
- Power Source
- Gas
- Timing Device
- Without Timing Device
- Type
- Grill
- Voltage
- Gas
- Customized
- Non-Customized
- Material
- Stainless Steel
- Certificate
- CE, ISO9001:2015
- BTU
- 30000*2
- Gas Source
- LPG/Ng
- Burner
- 2
- Transport Package
- Carton Inside and Wooden Outside
- Specification
- 600*760*365+100mm
- Trademark
- Jieguan
- Origin
- Guangdong
- HS Code
- 8419810000
- Production Capacity
- 5000PCS/Month
Packaging & Delivery
- Package Size
- 68.00cm * 76.00cm * 50.00cm
- Package Gross Weight
- 56.000kg
Product Description
| Name | Heavy duty kitchen equipment gas lava rock grill 600mm GB-249A |
| Model | GB-249A |
| Size | 600*760*365+100mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 30000*2 |
| Net weight | 36kgs |
| Material | Stainless steel 201 |
| Warranty | 1 year |
Similar Products:
| Model | GB-489A |
| Size | 1200*760*365+100mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 30000*4 |
| Model | GB-369A |
| Size | 900*760*365+100mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 30000*3 |
Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd. is a professional manufacturer, specialized in commercial stainless steel kitchen equipment, restaurant equipment,hotel equipment and fast food shop equipment.it was founded in 2003 and covers an area of more than 20,000 square meters. Huadu District, Guangzhou City, has a good production environment and a superior geographical location.
Main products are: cooking ranges equipment,food warmer display, Fryer,Griddle,Bain Marie,chicken rotisseries,kebab
grill,oven ,snack equipment,cake display and most of products got CE certificated.
Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd. has firm confidence in the future development, and sincerely invites distributors from all over the world to work together to create the success of Western kitchens and enter a new era of Western kitchens.
Main products are: cooking ranges equipment,food warmer display, Fryer,Griddle,Bain Marie,chicken rotisseries,kebab
grill,oven ,snack equipment,cake display and most of products got CE certificated.
Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd. has firm confidence in the future development, and sincerely invites distributors from all over the world to work together to create the success of Western kitchens and enter a new era of Western kitchens.

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
2. Prapare hard/soft documents for both parties
3. Production follow up
4. Strict QC control before shipping
5. 24/7 hotline after-sales service
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number.
Mr. Bright Liu
Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Factory
Mobile: 0086-13512763177 Tel: 0086 20 87403812
Add:NO. 141,Huadu Avenue East,Huadu District,GuangZhou,510897,China
|
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Combination oven Series
- Lava Rock Grill
- 24 Inches Counter Top Gas Lava Rock Grill
Related Categories
Hot Searches
More