|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Grill |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Electric lava rock bbq barbucue grill with cabinet EB-779 |
| Model | EB-779 |
| Size | 400*730*940mm |
| Voltage | 380V |
| Power | 5.4kw |
| Temperature | 30-300 |
| N/W | 68kgs |
| Material | Outside S/S 201, inside S/S 304 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Electric lava rock grill with cabinet |
| Model | EB-889 |
| Size | 800*900*940mm |
| Voltage | 380V |
| Power | 8.1kw |
| Name | Electric lava rock grill with cabinet |
| Model | EB-789 |
| Size | 800*730*940mm |
| Voltage | 380V |
| Power | 8.1kw |
| Name | Gas lava rock grill with cabinet |
| Model | GB-989 |
| Size | 800*900*940mm |
| Gas source | LPG/NG |
| Power | 55000 |
| Name | Gas lava rock grill with cabinet |
| Model | GB-789 |
| Size | 800*730*940mm |
| Gas source | LPG/NG |
| Power | 48000 |
| Name | Gas lava rock grill with cabinet |
| Model | GB-979 |
| Size | 400*900*940mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 27000 |
| Name | Gas lava rock grill with cabinet |
| Model | GB-779 |
| Size | 400*730*940mm |
| Gas source | LPG |
| BTU | 24000 |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |