|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Month |
| Usage: | Plate Warmer |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Double holder commercial electric plate warmer ER-2 |
| Model | ER-2 |
| Size | 450*970*930mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 0.8kw |
| NW | 48KGS |
| Capacity | 130pcs around |
| Temperature | 30~85ºC |
| Material | S/S 201 430 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Electric plate warmer single holder |
| Model | ER-1 |
| Size | 450*485*930mm |
| Voltage | 220-240V |
| Power | 0.4kw |
| N/W | 31KGS |
| Capacity | 65pcs around |
| Name | Electric plate warmer double holder |
| Model | ER-2 |
| Size | 450*970*930mm |
| Voltage | 220-240V |
| Power | 0.8kw |
| N/W | 48KGS |
| Capacity | 130pcs around |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |