|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 6months |
| Usage: | Griddle |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | 36" commercial table top gas griddle with U shape burner |
| Model | GH-366A |
| Size | 900*760*365+100mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 18500*3 |
| Temperature | 30~300ºC |
| Net weight | 56kgs |
| Griddle size | 900*600mm |
| Material | Stainless steel 201 |
| Thickness | 16mm |
| Warranty | 6months |
Similar Products:
| Name | Gas griddle flat grilddle |
| Model | GH-718 |
| Size | 550*500*400mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 53000 |
| Griddle size | 548*350mm |
| Thickness | 8mm |
| N/W | 20KGS |
| Name | Gas flat griddle |
| Model | GH-43 |
| Size | 300*610*400mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 15000 |
| Griddle size | 298*465mm |
| Thickness | 12mm |
| N/W | 22KGS |
| Name | Gas flat griddle |
| Model | GH-46 |
| Size | 600*610*400mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 31000 |
| Griddle size | 598*465mm |
| Thickness | 12mm |
| N/W | 39KGS |
| Name | Gas flat griddle |
| Model | GH-49 |
| Size | 900*610*400mm |
| Gas source | LPG/NG |
| BTU | 46000 |
| Griddle size | 898*465mm |
| Thickness | 12mm |
| N/W | 56KGS |

| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |