|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | Induction Cooker |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | Commercial kitchen cookware induction cooker JG-402 |
| Model | JG-402 |
| Size | 400*560*250mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5kw |
| Cooker size | 300*300mm |
| N/W | 15kgs |
| Material | Outside S/S 201, inside S/S 304 |
| Warranty | 1 year |
| Name | Table induction cooker |
| Model | JG-403 |
| Size | 400*490*190mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5kw |
| Cooker size | 30*30cm |
| N/W | 10KGS |
| Name | Table induction cooker |
| Model | JG-404 |
| Size | 400*490*190mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5kw |
| Cookr size | 30*30cm |
| Name | Table induction cooker |
| Model | JG-401 |
| Size | 400*560*250mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5kw |
| N/W | 15KGS |
| Name | Table induction cooker |
| Model | JG-350 |
| Size | 350*440*114mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 3.5kw |
| N/W | 10KGS |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |