Eb-2 Electric Pizza Oven (double layer)
Product Details
| Usage: | Biscuit, Cake, Pizza, Bread |
|---|---|
| Power Source: | Electric |
| Timing Device: | With Timing Device |
Manufacturer/Factory & Trading Company
360° Virtual Tour
Diamond Member Since 2021
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2012-12-21
Number of Employees
141
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- EB-2
- Type
- Oven
- Voltage
- 220V
- Customized
- Customized
- Transport Package
- Wooden Case
- Specification
- 900*820*750mm
- Trademark
- JieGuan
- Origin
- China
- Production Capacity
- 20000/Year
Product Description
Products

Description
Production workflow chart
Certifications
Trade Fair

Description
| MODEL | EB-2 |
| SIZE | 900*820*750 |
| VOLTS | 3N-380V |
| HP | 8.4KW |
| N/W | 90KG |
| MODEL | EB-1 |
| SIZE | 900*820*430mm |
| VOLTS | 3N-380V |
| HP | 4.2KW |
| N/W | 47.6KG |
Production workflow chart
Certifications
Trade Fair
Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- Oven Series
- Eb-2 Electric Pizza Oven (double layer)
Related Categories
Hot Searches
More