|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| After-sales Service: | Spare Parts Free in Warranty |
|---|---|
| Warranty: | 12 Months |
| Usage: | BBQ Grill |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Name | 1.1M Commercial gas smokeless barbecue bbq grill oven GB-110 |
| Model | GB-110 |
| Size | 1100*360*210mm |
| Gas source | LPG |
| BTU | 23000 |
| Roast area | 780*180mm |
| N/W | 12kgs |
| Material | S/S 201 |
| Warranty | 1 year |

| Name | Electric BBQ grill |
| Model | EB-580 |
| Size | 580*385*240mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 2.6kw |
| N/W | 7KGS |
| Name | Gas BBQ grill |
| Model | GB-580 |
| Size | 580*420*235mm |
| Gas source | LPG |
| BTU | 12000 |
| N/W | 7KGS |
| Name | Electric BBQ grill |
| Model | EB-110 |
| Size | 1100*385*240mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 5.2kw |
| Roast area | 780*180mm |
| N/W | 11kgs |
| Name | Gas BBQ grill |
| Model | GB-220 |
| Size | 1100*480*235mm |
| Gas source | LPG |
| BTU | 25000 |
| N/W | 13KGS |
| Name | Electric BBQ grill |
| Model | EB-220 |
| Size | 1100*480*240mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 7.8kw |
| Roast area | 780*260mm |
| N/W | 15kgs |
| Company name | Guangzhou Jieguan Western Kitchen Equipment Manufacturing Co., Ltd |
| Established | 2003 |
| Main Products | combi oven, conbination cooker, fryer, griddle, food warmer, oven, induction cooker and so on |
| Total Employees | More than 300 people |
| Factory Loaction | Guangzhou, Guangdong province |
| Manufacturing Center | 3300 Acres |
| Showroom | 85 Acres |

1. Offer professional product recommendation to clients after fully understanding your inquiry
| Question | Answer |
| MOQ | 1 set |
| Lead Time | 25 days since starting producing. |
| Warranty Time | 1-year quality guarantee for the wooden parts. |
| Payment Terms | 30% T/T in advance for production material, 70% in the front of shipment. |
| How to Start |
Contact us and leave your contact email and phone number. |